Alcat Testi Nedir?

Alcat Test Nedir ?

Alcat TESTİ

Alcat Testi gastrointestinal, metabolik bozukluklar, migren, dermatit, solunum, yorgunluk gibi hastalık tetikleyici yiyecekleri ve diğer birçok problemi ortaya çıkarır. 450’den fazla maddenin hücresel reaksiyonlarını ölçer.

Diyete rehberlik etmek için Alcat Testini kullanan bilimsel çalışmalar, birçok yaygın semptomda belirgin iyileşme göstermiştir.

Alcat Testi; bugüne kadar yarım milyondan fazla insanın sağlığını değiştirmesine yardımcı olmuştur. 

Etki mekanizması

Küçük bir kan örneği, çok aşamalı bir kalite güvence işleminden geçtiği laboratuara gönderilir. Beyaz kan hücreleriniz, empedans metodolojisi bazlı bir akış sitometresi kullanılarak bir işlemde gıdalara ve diğer maddelere karşı test edilir. Bu, ilgili bağışıklık hücrelerinizin test maddesine tepki gösterip göstermediğini belirlemenin çok kesin bir yoludur.

Sonuçlar açık ve okunması kolay renk kodlu bir biçimde sunulur.

İlişkili Koşullar

Migren, ağrıyan eklemler, yorgunluk, gastrointestinal bozukluklar, solunum, cilt, nörolojik semptomlar gibi semptomlarda gıda duyarlılığı ve kronik enflamasyonla ilişkilendirilmiştir. Alcat Testi, 450’den fazla gıda, kimyasal ve çevresel, bitkisel ve diğer maddelere karşı duyarlılıklarını değerlendirmek için tasarlanmıştır.

İrritabl Bağırsak Sendromu (IBS), hazımsızlık, kabızlık, bulantı, ishal, şişkinlik, ülseratif kolit, Crohn Hastalığı gibi gastrointestinal bozukluklar, obezite, Tip II diyabet, kilo verememe gibi metabolik bozukluklar, egzama, sedef hastalığı, artrit veya astım, otoimmün rahatsızlıklar gibi enflamatuar durumlar, yorgunluk, baş ağrısı, migren, kognitif bozukluk gibi hastalıkları öngörebilir.

Test Sonuçları

Bağışıklık sisteminize dayalı kişiselleştirilmiş bir beslenme planı oluşturmak için Alcat Test sonuçlarının kullanılması, sağlığınız ve iyiliğiniz için daha uygun yiyecek seçimleri yapmanıza olanak sağlar. Alcat Testiyle, gıda ve kimyasal hassasiyetlerle ilişkili birçok klinik semptom büyük ölçüde iyileştirilebilir veya tamamen önlenebilir.

Test sonuçları şunları içerir:

Renk kodlu test raporunu anlamak kolaydır.

Yemeklerden kaçınılması gerekenler listesi.

Kapsamlı “Alcat Test Sonuçlarınızı Anlama” kılavuzu.

Kişiselleştirilmiş rotasyon planı. 

Alcat Testi ‘nin Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Yararları

 • Kilo control % 98
 • Mide barsak sistemi hastalıkları % 87
 • Cilt rahatsızlıkları % 90
 • Baş ağrısı, migren % 95
 • Solunumsal rahatsızlıklar % 95
 • Stres, tükenmişlik bulguları % 60
 • Depresyon, anksiete % 31
 • İnflamatuvar artrit % 65

Kronik inflamasyona neden olan gıdalar ve maddeleri saptayıp bunlardan uzak durmamız; 

 • Kilo kontrolü
 • Sağlıklı yaşam
 • Günlük performansımızı olumlu yönde etkiler

Alcat Test Yale Üniversitesi tarafından bilimsel olarak test edilmiş, onaylanmıştır.

Write a comment